Pensioenplan voor NAV: leden ACOD Gazelco verwerpen voorstel

Nieuws maandag 22 september 2025

 


Een ruime consultatie tijdens de voorbije maanden van de betrokken leden van ACOD Gazelco (met loon- en arbeidsvoorwaarden > 2002, zogenaamde nieuwe arbeidsvoorwaarden of NAV) toonde duidelijk aan dat het patronaal voorstel ter verbetering van hun pensioenplan helemaal verworpen werd. Zowel de onvoldoende verhoging van de patronale bijdragen als het ontbreken van enige echte garantie op positieve rendementen of kapitaalopbouw zijn dé argumenten geweest om het voorstel af te keuren.


Tijdens de zitting van het Paritair Comité 326 (Gas en Elektriciteit) op 25 september werd deze afkeurende boodschap bekendgemaakt aan de werkgevers. Zij reageerden door te melden dat ze de boodschap begrepen hadden, maar bleven voorts op de vlakte over welk gevolg hieraan zou gegeven worden tijdens een voor hen mogelijk verder overleg. Op 26 september besliste een Federaal Comité van ACOD Gazelco dan om een sectorale stakingsaanzegging in functie hiervan in te dienen.

Enkel met een voldoende opbouw van krachtsverhoudingen zal een fundamentele verbetering van het patronaal voorstel verkregen kunnen worden. Daarvoor roept ACOD Gazelco op om met zijn allen deel te nemen aan mogelijke (stakings)acties die zouden opgezet worden. Ook andere syndicale organisaties dienden hiervoor een stakingsaanzegging in. ACOD Gazelco heeft het voornemen om in gemeenschappelijk vakbondsfront verder te onderhandelen wanneer zich die mogelijkheid aandient, alsook om samen acties te voeren waar dat mogelijk is.

 

Jan Van Wijngaerden