Flanders Investment and Trade
Maximale invulling personeelsplan
Het Vlaams Agentschap voor Internationaal Ondernemen, of met de Engelstalige benaming Flanders Investment and Trade (FIT), spruit voort uit het vroegere Export Vlaanderen en de Dienst Investeren Vlaanderen. Het agentschap staat de Vlaamse bedrijven bij in de realisatie van hun exportplannen.
Beheersovereenkomst en personeelsplan
Sedert 1 december 2006 beschikt het agentschap over een beheersovereenkomst voor de periode 2007-2010. Deze overeenkomst is een verbintenis tussen de voogdijminister Fientje Moerman en Christ'l Joris, voorzitster van de Raad van Bestuur. Deze overeenkomst omvat een aantal wederzijdse rechten en plichten.
In de aanloop naar deze overeenkomst werd in 2006 een overeenstemming bereikt tussen de vakbonden en de directie over het personeelsplan. Op basis van een implementatieplan wil de FIT-directie nog dit jaar een reeks statutaire functies invullen in de niveaus A, B en C. Het niveau D wordt stelselmatig afgebouwd. Hierdoor krijgen de contractuele personeelsleden van het agentschap de mogelijkheid mee te dingen naar een statutaire functie vooraleer de werfreserve vervalt waartoe zij behoren. Tevens worden alle vacante bevorderingsfuncties open verklaard. Voor de directie is de aanstelling van vier afdelingshoofden een prioriteit.
Overgangsmaatregelen personeel
Tijdens het entiteitsoverlegcomité op 27 februari werd het ontwerp van agentschapspecifiek besluit (ASB) toegelicht. Belangrijk is dat het ASB overgangsmaatregelen bevat voor contractuele personeelsleden die eertijds werden overgedragen vanuit de Belgische Dienst voor Buitenlandse Handel. Dit is ook zo voor de contractuele personeelsleden van de vroegere Dienst Investeren Vlaanderen die naar het agentschap werden overgeheveld en ooit geslaagd waren voor een vergelijkend wervingsexamen, maar waarvoor in het personeelsplan een statutaire functie werd voorzien. Ook de personeelsleden van het vroegere Export Vlaanderen die meer dan 10 jaar dienst tellen op 31 december 2006, worden als contractueel personeelslid in dienst gehouden. Zij die in contractueel dienstverband blijven, blokkeren evenwel een statutaire functie.
Bevoegdheidsoverschrijding of niet?
Tijdens het entiteitsoverlegcomité werden de vakbonden door de lijnmanager ingelicht over de twee voorstellen die aan de beleidsraad Internationaal Vlaanderen worden voorgelegd. Het gaat over een voorstel rond de evaluatie van de Vlaamse Economische Vertegenwoordigers en een voorstel voor de samenstelling en de bevoegdheden van het managementcomité. Deze voorstellen worden niet opgenomen in het ASB.
ACOD opperde dat in de hiërarchie der normen het niet het prerogatief van een beleidsraad is om in de plaats van de decreetgever of de Vlaamse regering te treden. De voorstellen matchen ook niet met het Vlaams Personeelsstatuut. Zo kunnen zowel statutaire als contractuele personeelsleden van rang A1 of A2 zitting hebben in het managementcomité en treedt dit collectief op als evaluator van de Vlaamse Economische Vertegenwoordigers.
ACOD vroeg aan de minister van Bestuurszaken Geert Bourgeois om duidelijk de bevoegdheden van de beleidsraad te definiëren en af te bakenen, in het bijzonder wat betreft de rechtspositie van het personeel.
Vragen of voorstellen? Contacteer gerust onze afgevaardigden Technisch Comité:
- Carl Destoop tel. 02/504.88.46 carl.destoop@fitagency.be
- Kathleen Bruylandt tel. 02/504.88.49 kathleen.bruylandt@fitagency.be
- Tjörven Bossu tel. 02/504.88.13 tjorven.bossu@fitagency.be
- Els Renders tel. 02/504.88.79 els.renders@fitagency.be
- Tommy De Kimpe tel. 02/504.88.24 tommy.dekimpe@fitagency.be
- Kurt Spitaels tel. 02/504.88.20 kurt.spitaels@fitagency.be
- Caroline Goeman tel. 02/504.88.73 caroline.goeman@fitagency.be