Open brief aan de ministers Jambon en Bellot: luchthavenbeveiliging verdient meer aandacht


Exact 3 jaar geleden organiseerden de werknemers van Security bij BAC een actie om de passagiers beter te controleren. Een schot voor de boeg om de veiligheidsproblemen aan te kaarten. Waar staan we vandaag?

De actie drie jaar geleden gebeurde nadat er maandenlang geen gehoor werd gegeven aan de grieven over, van en voor de veiligheidsissues, inclusief het onduidelijke statuut van de luchthaveninspecteurs. Eind 2015 leek er licht aan het eind van de tunnel toen u, minister Jambon, fier aankondigde dat er een DAB kwam binnen de politie om onder andere de luchthaven te beveiligen (zoals ook opgenomen in het Kerstakkoord van 2015).
Jammer genoeg hebben we snel daarna 22 maart 2016 meegemaakt. De ACOD en het ACLVB willen het ene zeker niet linken aan het andere, maar de gekende veiligheidsissues werden ondertussen niet of nauwelijks aangepakt. Het kabinet van mevrouw Galant heeft ons als vakorganisatie enkele keren vriendelijk ontvangen, maar meer dan de boodschap dat we ons niet mochten baseren op parlementaire teksten of teksten van ministers van de vorige eeuw, kregen we daar niet te horen.

Een nieuwe minister, een nieuwe wind?

Eerder windstilte, want van het kabinet van minister Bellot hoorden we pas nadat we door de parlementaire onderzoekscommissie werden uitgenodigd. Sindsdien is de wind helemaal gaan liggen, want betrokken werden de vakorganisaties niet, ondanks beloftes in het parlement. Europese rapporten, aanbevelingen van specialisten, onthullende reportages en een paar open brieven later worden de werknemers én indirect ook de passagiers nog steeds geconfronteerd met dezelfde problematiek. Overleg blijft onbestaande.

Blinde aanwervingen

Slaan de ministers de aanbevelingen 122 tot en met 127 van de parlementaire onderzoekscommissie volledig in de wind? Geen enkel overleg vond plaats tussen de verantwoordelijke vakorganisaties en het kabinet-Jambon of Bellot over een mogelijke overgang van luchthaveninspecteurs van BAC naar een DAB-structuur binnen de politie of ter versterking van het Directoraat-Generaal voor de Luchtvaart (DGLV), zoals de commissie aanraadt.
Dit mondt uit in totale onzekerheid en uitgaande van de belofte dat de inspecteurs op vrijwillige basis zonder testen geïntegreerd zouden worden, bevinden ze zich nu in een situatie dat ze opnieuw testen moeten afleggen voor de job die ze soms al jaren uitoefenen. Testen waarbij slechts 5 procent van de externe kandidaten blijkt te slagen bovendien. Garanties van tewerkstelling zijn ook al onduidelijk voor de mensen die zouden slagen voor alle testen. De beloofde versterking van het DGLV is nog minder duidelijk. Kunnen de ministers wat opheldering geven?

Expertise hoognodig

De resterende taken voor de private firma BAC blijven al even onduidelijk. De wetgeving rond luchthavenbeveiliging is “in herziening” naar het schijnt, maar ook hieromtrent geen enkel overleg vanuit de betrokken diensten (DGLV) of kabinetten. Nochtans zit de praktijkkennis enkel en alleen op de werkvloer en niet achter een Brussels bureau.
Is het niet hoogtijd dat de ministers met de juiste mensen aan tafel zitten en uitleggen wat de mogelijkheden zijn en wat de politieke beslissingen nu net inhouden voor de veiligheid, het leven en het welzijn? De veiligheid van het publieke domein (DAB) staat geenszins gelijk aan de luchthavenbeveiliging (DGLV) in haar geheel en uiteraard dient dit alles herbekeken te worden in tijden van terreuraanslagen, nieuwe technologieën en snel evoluerende maatschappelijke tendensen.

Oproep

Het ACLVB en de ACOD vragen zo snel mogelijk en zeker voor het publiceren van enig KB overleg over de verschillende modaliteiten voor een eventuele transfer van activiteiten en mensen richting DAB en DGLV. Dat is wat het Belgisch parlement de ministers als aanbeveling meegaf als les uit de aanslagen van 22 maart 2016. Hou daar dan ook rekening mee!
De ACOD en het ACLVB zijn steeds bereid om hun visie over de luchthaven(veiligheid) toe te lichten, want veiligheid garandeer je niet met holle frasen, zelfs niet met ‘open brieven’, maar met overleg en samenwerking. Daartoe roepen we de ministers op!

Bart Neyens